CBD pre zdravú pleť

Už vieme, že CBD má mnoho prospešných účinkov na náš organizmus ak sa užíva vnútorne, avšak taktiež sa javí byť účinným pomocníkom ak sa využíva v kozmetike či už v podobe šampónov, pleťových olejov alebo mastí.

Jedným z dôvodov prečo sa konope začalo využívať v kozmetickom priemysle je jeho schopnosť bojovať proti vyrážkam a rôznym zápalom kože ako sú napríklad psoriáza. Konope je taktiež dobrým antioxidantom, ktorý môže pomôcť urýchliť hojenie pokožky a preto si vysvetlíme prečo by sme ho mohli zaradiť ku výrobkom bežnej starostlivosti o našu pleť.

Účinky konopného oleja

Zmierňuje príznaky starnutia pokožky

S pribúdajúcim vekom sa naša pokožka stáva náročnejšia, menej pružná a vyžaduje si dostatočnú hydratáciu. Môžu sa objavovať príznaky ako sú začervenanie, matný odtieň pleti a vrásky. Aby sme si udržali pokožku v dobrom stave, treba náš organizmus správne vyživovať nie len zvnútra ale sa vhodne starať aj zvonku. Aj keď je na trhu k dispozícii niekoľko produktov, ktoré pomáhajú znížiť účinky starnutia, mnohé z nich obsahujú chemické prídavné látky, na ktoré naša pleť nemusí vhodne zareagovať.

Konope sa javí byť vhodným, prírodným prostriedkom na udržiavanie zdravej pleti pretože má antioxidačné vlastnosti, ktoré umožňujú znížiť viditeľné príznaky starnutia pokožky.

Konopné rastliny, ktoré produkujú CBD olej, obsahujú dve mastné kyseliny, Omega 6 a Omega 3, ktoré stimulujú produkciu kolagénu a zabraňujú tak nadmernému úbytku vody. To pomáha udržiavať pokožku hydratovanú so zdravým vzhľadom.

Vhodné pri ošetrovaní aknóznej pokožky

Akné vzniká pri hormonálnych zmenách, keď sa pokožka premasťuje, hromadia sa na nej nečistoty a odumreté bunky pokožky, ktoré spôsobujú upchatie pórov. Nahromadenie baktérií spôsobuje červené škvrny na pokožke, kde vznikajú zápalové procesy. Takáto pokožka si vyžaduje intenzívnu starostlivosť a treba ju udržiavať čistú aby na nej nevznikali baktérie, ktoré spôsobujú akné. Podľa výskumu má CBD olej protizápalové účinky a vyrovnáva PH pokožky.

Na rozdiel od liekov na predpis sa CBD zameriava iba na bunky spôsobujúce problémy. Umožňuje pokožke hojenie bez toho, aby ste na nej pociťovali akúkoľvek formu podráždenia alebo sucha.

Zmierňuje psoriázu

Psoriáza je ochorenie kože charakterizované zápalom a šupinatými fľakmi zhrubnutej pokožky, ktoré sa nazývajú plaky (lézie). Aj keď nie je celkom jasné prečo psoriáza prepukne, predpokladá sa, že ju spôsobujú problémy imunitného systému,  keď biele krvinky nazývané bunky, ktoré sa bežne zaktivizujú, aby bojovali proti infekciám, začnú naopak pôsobiť proti zdravým kožným bunkám. Medzi niekoľko spúšťacích faktorov sa radí i stres.

Olej CBD spolupracuje s telom na zmiernení bolesti pri psoriáze. Ovplyvňuje endokanabinoidný systém, ktorý je zodpovedný za reguláciu správ prenášaných telom, ako je imunitný systém, bolesť a nálada. Má tiež potenciál znížiť rýchle množenie kožných buniek. CBD olej má aj protizápalovú vlastnosť, ktorá je rozhodujúca pri upokojení psoriázy.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7037408/

Zdroj: http://drjacknin.com/

Zdroj: https://www.zdravie.sk/choroba/49722/psoriaza

Zdroj: https://www.healthline.com/health-news/cannabis-the-new-super-ingredient-in-skin-care#Psoriasis-patients-are-seeking-CBD-skin-care 

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2828614/

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31599175/