Zodpovednosť za obsahovú stránku

MUDr. Daniela Ogurčáková - Odborný garant

Lekársku fakultu UPJŠ v Košiciach ukončila r. 1990. Od ukončenia štúdia pracovala na Oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny v 1. súkromnej nemocnici Košice - Šaca. V roku 1996 absolvovala I. atestáciu a r. 2001 II. atestáciu v odbore Anestéziológia a intenzívna medicína. Od roku 1999 sa venuje liečbe akútnej a chronickej bolesti, r. 2005 úspešne vykonala subšpecializačnú skúšku v odbore Algeziológie.

Je členkou Slovenskej spoločnosti pre štúdium a liečbu bolesti a tiež Slovenskej spoločnosti anestézie a intenzívnej medicíny. Od roku 2006 sa venuje liečeniu chronickej bolesti, ktorú rieši liečením pomocou konope.

 

 

 

Bc. Mariana Absolon - Autor

Po absolvovaní strednej školy pre obchod a turizmus pokračovala kvôli záujmu o kultúry v štúdiu kultúrnej a sociálnej antropológie na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre.

Po ukončení štúdia antropológie sa rozhodla zdokonaliť v učení jazykov, ktoré zavŕšila záverečnou skúškou v jazykovej škole vo Frankfurte nad Mohanom. Počas pobytu v cudzine získala možnosť spoznať nové kultúry, rozmanitosť zvykov a ich tradičné, svetové kuchyne. Záujem o varenie a vedenie zdravého životného štýlu následne rozšírila školením poradcu pre výživu, ktoré sa končilo záverečnou skúškou a získaním certifikátu.

Skúsenosti s prácou s ľuďmi nadobudla v zamestnaniach v oblasti turizmu a sociálnej práci aj v oblasti zdravia pri administratívnej práci u detského neurológa a dermatológa. Svoje znalosti neustále rozširuje, pretože sa rada vzdeláva, číta a cestuje.

Vo voľnom čase sa aktívne venuje fitness, meditácii, záhradníčeniu a jóge, ktorá je nielen o tele ale aj o mysli. Zaujíma sa o Ajurvédu, Tai Chi a východnú filozofiu, ktorá upozorňuje na dôležitú harmóniu tela i duše.

 

  

"Vaše vízie budú jasné iba vtedy, keď sa pozriete do vlastného srdca. Kto sa pozerá len smerom von, sníva, kto sa pozerá smerom dovnútra, prebúdza sa."

Carl Gustav Jung

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie